Warunki współpracy

Umów się na spotkanie

Warunki współpracy

Nasze biuro windykacji ceni sobie płynną i jasną współpracę, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wszystkie reguły i warunki współpracy były uzgadniane przed zawarciem umowy. Dbamy o jasność zawieranej umowy, żeby nasi klienci czuli się komfortowo i wiedzieli jak będzie przebiegać proces rozwiązania ich sprawy krok po kroku.

Stosujemy dwa rodzaje współpracy:

Pierwszym z nich jest podpisanie umowy oraz Zlecenia Dochodzenia Należności. To najczęstszy rodzaj zawieranej współpracy. Po przyjęciu zlecenia i ustaleniu wynagrodzenia jesteśmy gotowi zająć się czynnościami windykacyjnymi zleconymi przez Państwa działalność gospodarczą.

Drugim sposobem, jest zawarcie umowy tzw. Cesji Powierniczej. Jest to równie często stosowana forma współpracy. Według tej współpracy przelewacie Państwo przysługującą wierzytelność na naszą firmę, uwzględniając wszelkie prawa. Umożliwia nam to podjęcie skuteczniejszych działań wobec osoby zadłużonej. Łączy się to także z możliwością wstąpienia na drogę sądową. Po odzyskaniu przez nas należności od dłużnika otrzymują Państwo zapłatę za przelew wierzytelności.

Warunki współpracy z Biurem Windykacji FER:

 • Zapoznanie się Przepisami Ogólnymi i podpisanie umowy
 • Złożenie Zlecenia na dochodzenie należności lub umowy Cesji Powierniczej
 • Udostępnienie wszelkich dokumentów potwierdzających zasadność Państwa roszczenia
Warunki Wspolpracy
File

Regulamin i warunki umowy

Pobierz plik

File

Zlecenie na dochodzenie należności

Pobierz plik

File

Umowa cesji

Pobierz plik

File

Zawiadomienie o cesji

Pobierz plik

Kontakt / Najczęstsze pytania
  Masz wątpliwości związane z procesem windykacji? Chcemy pomóc Ci uzyskać informacje na nurtujące Cię pytania.Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania, które zadawali nam nasi klienci. Zbierz niezbędne informacje o windykacji i skorzystaj z naszych skutecznych działań.

  Czy warto windykować samodzielnie? Jak to zrobić?
  Po braku odzewu ze strony dłużnika pierwszą reakcją, która pojawia się w naszych myślach, jest panika, złość i chęć samodzielnego rozwiązania sprawy. Czasem takie działania wystarczą, by odzyskać należne nam pieniądze. Poufne rozwiązanie problemu niestety nie zawsze jest możliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie sprawy profesjonalistom. Dzięki temu od początku sprawa prowadzona jest przez doświadczonych specjalistów-dzięki temu oszczędzasz czas i zdrowie.
  Ile może trwać windykacja?
  Windykacja jest złożonym i trudnym procesem. Nie wszystkie sprawy toczą się w sposób schematyczny, dlatego jednoznaczne określenie czasu rozwiązania problemu jest ciężkie do określenia. Często wystarczy samo wezwanie do zapłaty, które jest mobilizującym rozwiązaniem. Często konieczne jest jednak skierowanie sprawy do postępowania egzekucyjnego.
  Co zrobić gdy, mój stały Klient nie reguluje należności w terminie, a zlecając windykację, obawiam się, że go stracę?
  Biuro windykacji FER w swojej praktyce stosuje środki, które dążą do zgody i pokojowego rozwiązania spraw. Rozumiemy problemy, z jakimi borykają się zarówno dłużnicy, jak i wierzyciele dlatego dążymy do negocjacji, które pozwalają na zachowanie dobrych kontaktów między dwoma stronami. Jeśli takie rozwiązanie nie jest możliwe, decydujemy się na bardziej radykalne metody odzyskiwania zaległych należności.
  W jaki sposób windykujecie należności?
  Proces windykacyjny często dzieli się na trzy etapy:

  • proces polubowny-polega na negocjacji z dłużnikiem, sprawdzamy jego wypłacalność i monitorujemy wierzytelność. Często wykupujemy dług, dzięki czemu wierzyciel otrzymuje szybciej swoją należność, a my podpisujemy osobną umowę z dłużnikiem;
  • sądowy-formułujemy pozew sądowy i śledzimy proces postępowania aż do momentu uzyskania klauzuli wykonalności;
  • egzekucyjny-to proces, w którym decydujemy się na radykalne rozwiązania. Spisujemy wniosek egzekucyjny do komornika i czuwamy nad tokiem działań egzekucyjnych.