Dla wierzyciela

Umów się na spotkanie

Informacja dla wierzyciela

Nasze doświadczenie niejednokrotnie pokazało, że sprawy dotyczące naszych klientów często bywają bardzo skomplikowane. W sytuacji, gdy samodzielne działania nie odnoszą rezultatów, warto zdecydować się na pomoc ze strony profesjonalnego biura windykacyjnego-takiego jak biuro FER. W celu rozwiązania Państwa problemów działamy zdecydowanie i profesjonalnie. Zapoznajemy się z Państwa przypadkiem, rozpatrujemy podjęte działania i sprawdzamy, jak rozwiązania będą najlepsze dla danej sprawy. Niestety – dobrowolne rozwiązania nie zawsze odnoszą skutek. W sytuacji proponujemy bezkompromisowe działania wobec dłużnika. Mamy wiedzę i niezbędne narzędzia do tego, aby odzyskać Państwa należność przy wykorzystaniu możliwych środków prawnych.

Warunki Wspolpracy

Prowadzimy profesjonalne działania dzięki wyspecjalizowanemu zespołowi osób mających bogate doświadczenie w swojej profesji. Kierujemy się dobrem i zadowoleniem klientów, którzy nam zaufali dlatego prowadzimy aktywną windykację na każdym etapie danego procesu.

Stosujemy działania, które są skuteczne i zgodne z ustaleniami z klientem. W miarę możliwości staramy się o polubowne rozwiązanie spraw, jednak jeśli nie odnosi ono skutku, nie wahamy się przed skierowaniem sprawy na drogę prawną. W zależności od sprawy znaczna część kosztów związanych z odzyskaniem długu finansowana jest z naszych środków, koszty, które poniósł klient w celu odzyskania należności, a także koszty rozwiązania sprawy w sposób prawny ponosi dłużnik.

Podstawą prawną do żądania zwrotu poniesionych kosztów może być artykuł 477§ 1 kc. (W razie zwłoki dłużnika wierzyciel może żądać, niezależnie od wykonania zobowiązania, naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki), jak również artykuł 415 kc. (Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia). W związku z tym podejmowane przez nas działania są w pełni zgodne z prawem.

Pragniemy pokazać wierzycielom, którzy tkwią w bezradności, że rozwiązanie ich problemu jest możliwe i dokonujemy wszelkich starań, by nasze działania przyniosły im ulgę i sprawiedliwe rezultaty.

Szybki kontakt z nami

Masz problem z odzyskaniem zaległej płatności? Skontaktuj się z nami niezwłocznie! Służymy profesjonalną pomocą i wiedzą w sprawie windykacji! Zadzwoń do nas!

Schematyczne zachowania dłużnika

Zastanawiasz się jakie zachowania potencjalnego dłużnika powinny Cię zaalarmować? Mimo że każdy przypadek jest dość indywidualny, udało nam się znaleźć pewien schemat w zachowaniu dłużnika.

Nieustannie przekładane obietnice zwrotu pieniędzy, unikanie spotkań w cztery oczy, niemożność skontaktowania się telefonicznego czy zmiana miejsca zamieszkania to tylko część z nich. Coraz częściej dłużnikami są firmy, które popadły w długi w tym przypadku, często mamy do czynienia z likwidacją firmy, czy przepisywania jej na kogoś innego. Wymienione przykłady niestety uniemożliwiają polubowne rozwiązanie sprawy. Po ponowieniu próby rozwiązania sprawy na prywatnym gruncie, kończącej się fiaskiem doradzamy radykalne działania prawne.

Dla Wierzyciela
Family 1

25 lat doświadczenia

Nasza firma prowadzi działania dla naszych klientów od 25 lat. Mamy bogate doświadczenie dzięki czemu wyróżniamy się wyczuciem i profesjonalizmem w podejściu do nawet najdelikatniejszych spraw.

B Meeting

1,8 mln rozwiązanych spraw

Długi staż prowadzenia działalności zaowocował 1,8 mln rozwiązanych spraw. Dbamy o to, by odzyskiwanie zaległych należności od dłużników odbywało się w szybki sposób, równocześnie – dbając o zachowanie dobrych kontaktów z firmami i osobami fizycznymi, które nie oddały długu na czas.

Family 1

Sprawne postępowanie

Działamy sprawnie na każdym etapie postępowania. Możemy płynnie przejąć Twoją sprawę i dzięki szybkiemu rozeznaniu, poprowadzić ją do samego końca. Nasz zespół specjalistów, pomoże Ci rozwiązać Twój problem gdy samodzielne metody nie odniosą skutku, lub jeśli inna agencja nie poradzi sobie z Twoją sprawą.

Kontakt / Najczęstsze pytania
  Masz wątpliwości związane z procesem windykacji? Chcemy pomóc Ci uzyskać informacje na nurtujące Cię pytania.Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania, które zadawali nam nasi klienci. Zbierz niezbędne informacje o windykacji i skorzystaj z naszych skutecznych działań.

  Czy warto windykować samodzielnie? Jak to zrobić?
  Po braku odzewu ze strony dłużnika pierwszą reakcją, która pojawia się w naszych myślach, jest panika, złość i chęć samodzielnego rozwiązania sprawy. Czasem takie działania wystarczą, by odzyskać należne nam pieniądze. Poufne rozwiązanie problemu niestety nie zawsze jest możliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie sprawy profesjonalistom. Dzięki temu od początku sprawa prowadzona jest przez doświadczonych specjalistów-dzięki temu oszczędzasz czas i zdrowie.
  Ile może trwać windykacja?
  Windykacja jest złożonym i trudnym procesem. Nie wszystkie sprawy toczą się w sposób schematyczny, dlatego jednoznaczne określenie czasu rozwiązania problemu jest ciężkie do określenia. Często wystarczy samo wezwanie do zapłaty, które jest mobilizującym rozwiązaniem. Często konieczne jest jednak skierowanie sprawy do postępowania egzekucyjnego.
  Co zrobić gdy, mój stały Klient nie reguluje należności w terminie, a zlecając windykację, obawiam się, że go stracę?
  Biuro windykacji FER w swojej praktyce stosuje środki, które dążą do zgody i pokojowego rozwiązania spraw. Rozumiemy problemy, z jakimi borykają się zarówno dłużnicy, jak i wierzyciele dlatego dążymy do negocjacji, które pozwalają na zachowanie dobrych kontaktów między dwoma stronami. Jeśli takie rozwiązanie nie jest możliwe, decydujemy się na bardziej radykalne metody odzyskiwania zaległych należności.
  W jaki sposób windykujecie należności?
  Proces windykacyjny często dzieli się na trzy etapy:

  • proces polubowny-polega na negocjacji z dłużnikiem, sprawdzamy jego wypłacalność i monitorujemy wierzytelność. Często wykupujemy dług, dzięki czemu wierzyciel otrzymuje szybciej swoją należność, a my podpisujemy osobną umowę z dłużnikiem;
  • sądowy-formułujemy pozew sądowy i śledzimy proces postępowania aż do momentu uzyskania klauzuli wykonalności;
  • egzekucyjny-to proces, w którym decydujemy się na radykalne rozwiązania. Spisujemy wniosek egzekucyjny do komornika i czuwamy nad tokiem działań egzekucyjnych.